top of page
  • Obrázek autoraAK Jelínek

Odložení splátek úvěrů a hypoték

17. dubna 2020 nabyl účinnosti zákon, který umožňuje odložit si splátky úvěrů a hypoték, a to jak u jakékoliv banky, tak i u nebankovního poskytovatele. Možnost odkladu splátek se ale nevztahuje na kreditní karty, kontokorentní a revolvingové úvěry, operativní leasingy nebo na úvěry v souvislosti s obchody na kapitálovém trhu.


Splátky si mohou odložit jak spotřebitelé, tak i OSVČ a společnosti, a to jednoduše oznámením svému věřiteli. Musí ale zároveň prohlásit, že k odkladu splátek přistupují z důvodu negativního ekonomického dopadu pandemie koronaviru, prokazovat to ovšem nemusí. Splátky je možné si odložit buď do konce července, nebo do konce října letošního roku. K odkladu splátek pak dojde od 1. dne následujícího měsíce, pokud si tak například zažádáte hned dnes, k odkladu splátek dojde od 1. května 2020.


Rádi byste si zažádali o odklad splátek, abyste si alespoň trochu ulehčili aktuální tíživou situaci, ale nejsou vám jasné některé otázky s odkladem spojené? Naši advokáti jsou připraveni Vám pomoci.

25 zobrazení0 komentářů
bottom of page